Regular Fit Nedir?

Asrevya

Paylaşımcı Üye
Katılım
30 Eyl 2023
Mesajlar
1,532
Tepki
43
Giyim sektöründeki büyük çeşitlilik tüketicilerin filtreli arama yapmasına neden oluyor. Moda dünyasındaki yeni tip modellerin yanı sıra farklı kalıplar da çok dikkat çekiyor. E-ticaretin çok yaygın bir hale gelmesiyle ürün kriterleri de değişiklik gösteriyor. Farklı kalıplardaki ürünlerle birlikte beden değişiklikleri de dikkat çekiyor. Dört çeşit beden kalıbı içinde dikkat çeken regular kesim, en çok tercih edilen beden kalıbı olarak karşımıza çıkıyor.

Regular-fit-ne-demek-ana-gorsel-750x375.jpg

Regular fit ne demek?

Giyim sektöründeki gelişmelerle birlikte hayatımıza bazı yabancı kavramlar girdi. Alışveriş yaparken karşımıza çıkan beden kalıpları bunlardan sadece birisidir.

Regular fit kelimenin tam karşılığını veren bir terimdir. Yani kıyafetlerde standard kesimi ifade eder. Regular kesim, gömlek ve pantolon gibi giyim malzemelerinin ortalama bir vücuda sığabileceğini anlatan kelimedir. Regular fit kalıbının çok tercih edilmesinin sebebi, oversize kadar geniş ve slim kadar dar olmamasıdır. Hem rahat olmak hem de şık görünmek isteyenler genellikle bu kalıbı tercih etmektedir.

Regular-fit-ne-demek1.jpg

Regular fit kalıp ne demek?

E-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte herkes internetten alışveriş yapmaya başlamıştır. Hal böyle olunca tüketiciler beden özelliklerini iyi analiz etmek istemektedir. Bu analizin daha kolay olması için beden bilgilerini öğrenmeniz gerekir.

Dört farklı türde beden kalıbı bulunmaktadır. Bunlar regular fit, oversize, skinny ve slim fit’tir. Günümüzde en yaygın kullanılan beden kalıbı regular fit’tir. Bunun sebebi ise regular fit’in oversize kadar geniş olmamasıyla birlikte slim fit kadar da dar bir kalıp niteliğine sahip olmamasıdır. Basit bir şekilde açıklamak gerekirse, regular kesim, kişinin aradığı konforu ve şıklığı bir arada sağlayan bir kalıp türü olmasıdır.

Regular-fit-ne-demek2.jpeg

Regular kesim ne anlama geliyor?

Regular kesim standart ve normal kesimi ifade eder. Pantolon gibi kıyafetleri satın alırken ölçülere dikkat ederiz. Bu ölçüler ise S, M ve L gibi bedenlerdir. Kendi bedeninize en uygun kıyafeti satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de kıyafetin kesimidir. Dar kesim kıyafetlerde kendi bedeninizin bir beden üstünü almanız gerekebilir. Ancak regular kesim kıyafetler satın alırken tam olarak kendi bedeninizi almanın en uygunu olacaktır. Az önce de anlattığımız gibi regular kesim, standart kesimi ifade etmektedirCaner Cem Martı
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst