Ayakkabılar Kaç Derecede Yıkanır

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak aslında normaldir. Ama hepimizin ayakkabıların zarar göreceği endişesi yok değil. Bir takım önlemler alarak bu işlemi uygularsak herhangi bir sorunla karşılaşmadan tertemiz ayakkabılara kavuşabiliriz. Kirlenen ayakkabılarımızı eski temiz rengine kavuşturmak için belli programlarda makineye atmamız gerekir. Fakat bilinçsiz bir şekilde gerçekleştireceğimiz ayakkabı yıkama işlemi , ayakkabınıza zarar verebilmektedir.

Bundan dolayı ayakkabılarımızı makinede yıkarken dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktaları sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli konu , ayakkabının makinede yıkamaya uygun olması genelde ayakkabının iç kısmında bu ibare yer alır , hatta hangi programda ve kaç derecede yıkamanız gerektiği de bu etiket üzerinde yazmaktadır.

Özellikle beyaz spor ayakkabılar çabuk kirlendiğinden dolayı yıkanmak isterler, renginin dönüşmemesi için beyaz kıyafetlerle birlikte atınız. Aldığınız gibi tertemiz bir ayakkabı ile karşılacaksınız.

PÜF NOKTASI : Ayrıca çamaşır makinasında ayakkabı yıkamak ile ilgili çok önemli bir püf noktasını sizlere bildirmek isterim , ayakkabıları makineye atmadan önce varsa boş bir yastık kılıfı içerisinde ya da kullanmadığın bir perdeden yapacağınız torba içerisinde atınız. Bu şekilde hiçbir zarar görmeden yıkanma işlemi tamamlanacaktır.

Gelelim ayakkabılarımızı kaç derecede ve hangi programda yıkayacağımıza,

Ayakkabılar için 30-40 derece sıcaklık oldukça idealdir, ne eksik ne fazla bu aralıkta yıkamaya özen gösterin. Program seçiminde ise çamaşır makinenizde spor kıyafetleri bölümü varsa onu yoksa karışık veya sentetik programlarında yıkayabilirsiniz.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst