Şerbetçi Otu Nedir?

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Şerbetçi otu oldukça faydalı bitkilerden biridir. Göğüs büyütme etkisinden zayıflatmaya kadar birçok etkisi bulunuyor. Ülkemizde Bursa ve Bilecik illerinde sıkça yetiştirilmektedir. Çiçekleri kullanılan ve çok yıllık otsu bir bitki olan şerbetçi otu, eylül ve ekim aylarında yani sonbahar mevsiminde toplanır. Dişi çiçekleri kurutularak bira yapımında kullanılır.

Şerbetçi otunun faydaları nelerdir?

-Şerbetçi otu göğüslerin büyümesine yardımcı olur. Şerbetçi otu kullanımıyla, kadınların vücudunda östrojen hormonunun salgılanmasında artış sağlanır ve bunun sonucunda da göğüslerde büyüme meydana gelir.

-Bu bitkinin en önemli özelliklerinden biri de uykusuzluğa iyi gelmesi.

-Sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır.

-Gerginlik, sinirlenme hali ve heyecana karşı yatıştırıcı etkisi vardır. Sakinleştiricidir.

-İdrar söktürür, idrarı arttırır.

-Hazımsızlığa iyi gelerek sindirimi rahatlatır.

-Birçok kanser türüne karşı da fayda sağlar. Prostat kanseri, meme kanseri ve yumurtalık kanseri gibi kanser türlerine fayda sağlar.

-Kolesterolü düşürücü özelliği olması da şerbetçi otunun faydaları arasındadır.

-Bağırsakları rahatlatır ve mesane enfeksiyonlarına da iyi gelir.

-Mide öz suyunu arttırarak sindirime yardım eder.

-Belli bir kullanımdan sonra vücut yağlarını büyük oranda yakmaya yardımcı olur.

- Şerbetçi otu kozmetik ürünlerde ve bira yapımında bolca kullanılıyor.

Şerbetçi otu ile nasıl zayıflanır?

Şerbetçi otu belirli bir süre tüketildikten sonra yağların yakılmasını sağlıyor ve zayıflamaya yardımcı oluyor. Şerbetçi otu ile zayıflamak için günde 3 kez şerbetçi otunun çayını yapıp tüketmek gerekiyor.

Şerbetçi otu nasıl kullanılır?

Şerbetçi otu faydaları için çay haline getirilerek kullanılabilir. Bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı şerbetçi otu atılır ve 10-15 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra içilebilir. Günde bir bardaktan fazla tüketilmesi zararlı olabilir.


Şerbetçi otu ile nasıl göğüs büyütülür?

Şerbetçi otu ile göğüs büyütme tarifi için bir yemek kaşığı şerbetçi otuna yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Kaynadıktan sonra robottan geçirilir ve krem kıvamına getirilir. Hazırlanan krem kıvamındaki şerbetçi otunun üzerine bir miktar yağsız krem eklenir ve karıştırılır. Bu karışım bir gece bekletilir, dinlendirilir. Bir gün geçtikten sonra, ertesi gün öncelikle bir miktar suyun içinde bir miktar ıhlamur kaynatılır. Soğuduktan sonra masaj yapar şekilde göğüslere sürülür. Ihlamurdan sonra, bir gün önce hazırlanmış olan krem kıvamındaki şerbetçi otu ile hazırlanan karışım göğüslere sürülür.

Şerbetçi otu zararlı mı, yan etkileri neler?

Hormonlara etki ederek hormonal değişikliklere sebep olabilir. Bu yüzden kullanmadan önce doktora danışılmalıdır. Bebeklerin ve çocukların kullanması tavsiye edilmez. Fazla tüketilmesi mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst