Saat Kullanımında En Hayati Üç Madde

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Saatin Kayışı Kokuyorsa:

Deriye zarar vermeden bu kötü kokuyu ortadan kaldırmanız, biraz zor. Yine de kayışı, nemli ve sabunlu bir bezle silebilirsiniz. Eğer koku hâlâ geçmezse; bu, kayışı değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu konuda henüz üretilmiş etkili bir çare yok. Bu sebeple saatinizi düzenli aralıklarla temizlemeniz kayışın ömrünü arttıracaktır.

Saatin Camı Çizilmiş Ya Da Çatlamışsa:

Saat camı üzerindeki çizikler ya da çatlaklar, kolaylıkla tamir edilemez.

Fakat saatinizin camı lusit adı verilen saydam plastik camdan yapılmışsa, o hâlde şanslısınız demektir. Zira bu camlarda bulunan çizikler, kolaylıkla cilalanabiliyor. Tabii 50 dolara yakın bir ücret ödeyerek saatinizin camını yenilemeniz de, tercih edebileceğiniz başka bir yöntem.

En önemlisi saatinizi sağa sola çarpmamaya özen gösterebilirsiniz. Son çare olarak da üstüne koruyucu plastik bir tabaka yapıştırabilirsiniz, ancak kol saatiniz pahalıysa kaliteli bir markaya hakaret etmiş olacağınız için bunu önermiyoruz.

Saati Suya Düşürürseniz:

Endişelenmenize gerek yok. Eğer zamanında, saatinize 500 dolardan daha fazla bir ücret ödemişseniz, saatiniz su geçirmeyecektir.

​Saatiniz analogsa yine endişelenmeyin, ucuz ya da çakma da olsa gerekli mekanik tamiratla ilk günkü gibi çalışır hale getirilebilir.

Alıntı
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst