Osirian Medeniyeti

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Çok uzun zaman önce şimdi Akdeniz’in bulunduğu alan kuru ve verimli bir araziydi. Nil Nehri “Stix Nehri” olarak biliniyordu ve bugünde olduğu gibi Afrika boyunca dolanıyordu; ama daha sonra Akdeniz’de bir vadide bulunan göle kadar uzanıyordu. Gölden sonra ise biraz daha ileride bulunan Herakles Sütunları’ndan Atlas Okyanusu’na dökülüyordu. Efsaneler, Atlantis zamanında Osirianlar’ın Akdeniz havzasındaki büyük gölün etrafında yaşamış olduklarından söz etmektedir. İki yüzün üzerindeki sayıda Osirian anıtı bugün Akdeniz tabanında görülebilmektedir.


Hz.Nuh tufan öncesi
haritancesi8vk.jpg

Atheninan Yunan İmparatorluğu'dur. Atlantis'in düşmanı ve rakibidir. Rıver Styx Osiria imparatorluğudur. Malta'da Osirian başkent olabileceğine dair kazılar bulunmuştur.

Hz.Nuh tufan sonrası
haritasonras4st.gif

Ölmüşler


Osiris üzerine odaklanan Mısırlılar’ın Osirian dininin onlar tarafından atıldığı düşünülmesine rağmen bu medeniyete ait çok az şey bilinmektedir. Mısırlılar’ın ölüm tanrısı olan Osiris hakkındaki mitlerde daha çok suyla bağlantılı olarak anlatılmıştır; ya Nil’in sularında boğulurken ya da suya gömülürken tasvir edilmiş ve daha sonrada hayat verici nem ve üretici güçlerle tekrar hayata dönmüştür. Belki de bu, Osirianlar’ın kaderini temsil etmekteydi. Yaklaşık olarak M.Ö. 10.000 yılında okyanus suları yükselince ve depremler Cebelitarık Boğazı’ndaki ülkeyi yerinden oynatınca, Atlan Okyanusu’nun suları iç bölgelere kadar ulaştı ve şehirleri su bastı. Kaçmayı başarabilenler Mısır’ın ve etrafındaki ülkelerin yüksek kısımlarına yerleştiler.

malta28ak.jpg


Malta Adası’nda bir zamanlar buralarda yaşamış olan insanlara dair kanıtlar sunan eski kalıntılar bulunmuştur. Büyük taş bloklardan yapılan geniş anıtlar ve binalar bazen kalıplar halinde dizilirdi. Malta’daki tarihi olaylar düz alanlardaki kayalıklara ve tepelere yapılırdı. Bütün ada üzerinde yollar bir ağ meydana getirirdi. Bazıları doğruca denize, Osirian şehrinin kalıntılarının bulunduğu yere kadar uzanırlardı. Bu yol kadar gizemli olan tekerlek izleri de birbirine paralel ve eşit uzaklıkta olup birlikte kıvrılıp birlikte düzleşirlerdi. Malta’daki taş tabletlerin üzerinde bulunan çözümlenememiş yazıtlar mutlaka bu ilginç yollar ve onları yapanlar hakkında bilgi veriyordu.


Alıntı
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst