Karıncalardan Kurtulmak İçin 8 Organik Yöntem

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Limon, asiditesi ve acılığı sayesinde karıncaları kaçırır. Uzun süre kalıcı bir etkisi olmadığı için, karınca istilasına uğrayan yerlere her gün biraz limon suyu sürmek sizi rahatlatacaktır.

Evinizde arada bir karınca görüyorsanız bu normal bir durumdur ve bahçenizi veya yiyeceklerinizi rahatsız etmiyorlarsa ciddi bir tehlike değildir.

Yaz geldiğinde evde görülen karınca miktarı genelde artar ve hem ev içinde hem de evin dışında bir sorun teşkil etmeye başlayabilir.

Karıncalar bahçenizi mahvedebilir, mutfağınızı ve kilerinizi istila edebilirler. Bu yüzden pek çok kişi karınca sorunundan kurtulmak için profesyonel ilaçlama hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Piyasada karıncalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz pek çok böcek ilacı satılmaktadır; ancak bu ilaçların çoğu bahçeniz, evcil hayvanlarınız, yiyecekleriniz ve sizin için zararlı olabilecek toksik kimyasallar içermektedir.

Neyse ki, sağlığınızı veya çevrenizi kötü şekilde etkilemeyecek, kimyasal ürünler yerine kullanabileceğiniz pek çok doğal alternatif var.

Sarımsak suyu

Sülfür bileşenleri ve taze sarımsak kokusu bir araya geldiğinde karıncalar için çok rahatsız edicidir. Bu doğal karışım ile evinizi karıncalara karşı koruyabilirsiniz.

Kullanılışı
Bir kaç diş ezilmiş sarımsağı bir kavanoz suya koyun ve en az 24 saat bekletin.
Bir gün geçtikten sonra karışımı 15 dakika kaynatın.
Karışımı süzüp bir sprey şişesine koyun ve ihtiyaç duyduğunuz yerlere bol miktarda sıkın.
Pirinç
Pirinç fermente olduğunda bir tür küf ortaya çıkar ve bu karıncaları kaçırır.

Kullanılışı
Sık sık karınca gördüğünüz bölgelere biraz beyaz pirinç serpin.
Bunu yaptığınızda, karıncalar diğer taşıdıkları şeyleri bırakıp yuvalarına pirinç taşımaya başlayacaklardır.
Yuvaya taşındıktan sonra, nem ve sıcaklık sayesinde pirinç fermente olmaya başlayacak ve istediğiniz sonucu yaratacaktır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst