Evde Buharla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Özellikle geniş gözeneklere sahipseniz ya da gözeneklerinizi temizlemek istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi cilt bakımı seçeneklerinden birisi de yüzünüzdeki gözeneklere buhar uygulamak. Cilt bakım kliniklerine gidenler görecektir çoğu işlemden önce yüzünüze buhar uygulanır. Bu gözeneklerin içini boşaltmak ve gözeneklerin açılmasını sağlamak için en iyi yöntem. Bunu yapmak için estetik salonlarındaki karışımlara sahip olmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan her şey zaten mutfağınızda yer alıyor.Ev ortamında buharla yapacağınız cilt bakımı sayesinde cildinizden toksinleri uzaklaştıracak, gözeneklerinizdeki ölü hücreleri ve kiri temizler, ardından uygulayacağınız ürünlerin çok daha etkili bir şekilde cildinize işlemesine olanak sağlar.​


1. Adım: Hazırlık

İhtiyacınız olanlar: Karbonat, elma şırası sirkesi ve karışıma eklemek istediğiniz fesleğen, maydanoz veya rezene gibi şifalı bitkiler.


2. Adım Temizleme

Yüzünüzdeki ölü hücreleri uzaklaştırmak için su ve karbonattan oluşan bir karışıma ihtiyacınız olacak. 2 çay kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı suyu karıştırın. Bu karışım ile yüzünüze oval bir şekilde 1 dakika boyunca masaj yapın. Daha sonra ılık su ile durulayın.


3. Adım: Buhar

Su kaynadıktan sonra yüzünüzden daha geniş bir kaba alın ve içine favori şifalı bitkiniz hangisi ise ( kurutulmuş olmalı ) atın. Maydanoz doğal bir sıkılaştırıcı olduğu için maydanozun bu etkisinden faydalanmak isteyebilirsiniz. Aşırı hassas bir cilde sahipseniz papatyayı da deneyebilirsiniz. Yüzünüzü 25-30 cm sudan uzak tutacak şekilde ve kafanızın üstünde dumanın dağılmasını önleyecek bir havlu yardımı ile buharın cildinize işlemesine izin verin. Gözeneklerinizin temizlenmesi için 5 dakika ile 10 dakika arasında bekleyebilirsiniz.


4. Adım: Kurulama

Temiz ve yumuşak dokulu bir havlu ile yüzünüzü nazik dokunuşlarla kurulayın.


5. Tonik

Gözeneklerin içindeki kirleri ve diğer kalıntıları temizledikten sonra sıra iyice derinlemesine bir temizlik sağlayıp gözenekleri sıkılaştırmaya geldi. Elma şırası sirkesi doğal olarak cildinizin pH değerini dengeleyen antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip doğal bir toniktir. Eşit miktarda su ve elma şırası sirkesini karıştırın. Bu karışımı bir pamuk topu yardımı ile cildinize sürün.


6. Adım: Nemlendirme

Evde Buhar Bakımı Adım 6
Her zaman kullandığınız nemlendiriciyi kullanarak işlemi tamamlayın
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst