Dantel Çanta Nasıl Örülür?

Asrevya

Paylaşımcı Üye
Katılım
30 Eyl 2023
Mesajlar
1,532
Tepki
43
m2CqgWc.jpg


Bayanların en çok kullandıkları ve olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan çantaları basit bir kaç adım eşliğinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Dantel çantalar oldukça göz alıcı ve şık bir duruşa sahip olduğu için sizlerde dantel çantalarınız ile oldukça fazla dikkat çekebilirsiniz.

Dantel çanta yapılışında ip rengi kendi arzunuza kalmıştır. Biz burada beyaz ve ekru renkten oluşan dantel ipliği seçeceğiz. 80 gram ekru ve 80 gram beyaz iplikten oluşan dantel çantamız ne çok büyük ne de çok küçük olacaktır. Orta boyutlarda bir özelliğe sahip olacak çantamızın yapılışına geçebiliriz.


aMWbtYU.jpg


Öncellikle 15 ilmek ile başlıyoruz. 150 ilmeği attıktan sonra üç sıradan sonra iğneler sık sık yer değiştirilmesi gerekir. Çanta kapak kenarı için toplamda altı sıra şeklinde beş ilmek atıyoruz. 46. sıraya kadar devam ediyoruz. Son beş sıra olduğundan ise soldan ilmek azaltmaya başlıyoruz. Kenar oluşturmak içinde 2. ve 3. sıralardan birer birer ilmik arttırmamız gerekecektir.

Sıra 20ye vardığında ise ipi kesiyoruz. Dantel çantamızın sapını ise dört sık iğne üzerinden devam ediyor ve sufle üzerine iyi bir şekilde sabitleme işlemini yapıyoruz. Bu sayede basit bir kaç adım eşliğinde dantel çantamız hazır bir hale gelmiş oluyor. Sırada bu şık çantamızı kullanmak kalıyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst