Arkadaş Grubunda Burçlar!

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Koç
Grubun en deli başı, aniden parlayıp yakınındakileri apansız bir kıvılcım serisiyle kavuran Koç, grubun en gerçek üyesidir. Arkadaşları için en az bir defa yumruğunu sallamış, muhakkak kavgaya karışmıştır! Aklı başka düşünüp, dili başka söylemez! Dürüsttür Koç, zaten sakin görünmez, kimsenin ardından da iş çevirmez. Bu yüzdendir ani yükselişleri, içinden geldiği gibidir çünkü Koç! Sınırı aştığı da olur ama grubun ortak kararı; "O kadar da olur!". Ekibin cesaret hapıdır Koç!

Boğa
Grubun baş köşesinde oturan, sakin olmayı öğütleyen, beş düşünüp bir söyleyen, bir de keyfine en düşkünüdür Boğa! Öyle beyhude harekete gelemez, fazla gürültü çekmez! Kalabalığın galeyanı bol, sesi gür olur! En gazla çalışmayan insanların dahi grup içinde doğru motivasyon ve enerjiyle olmadık işlere kalkıştığı görülür, Boğa hariç! O grubun harcanacak beyhude enerjisinin koruyucusu, en sabırlı üyesidir. Pratik çözümler geliştirir, tutumluluk dersleri verir!

İkizler
Grubun iletişim ağıdır İkizler! Herkesin nerede ne yaptığını, nasıl bir aileden gelip, hangi okullarda okuduğunu, grup içinde kimin, kimler hakkında ne düşündüğünü bilir! Bu nefis dedikodu ağı, grup içindeki ilişkinin güçlenmesini sağlar, bilgi ona gelir, ondan dağılır! Zekidir İkizler, yol ayrımlarına gelindiğinde verilen en akılcı çözümler onun ayrıştırıcı zekasından çıkar! Bir de çok sıkılır, en çok püfleme onun ağzından duyulur!

Yengeç
Yengeç'in olduğu arkadaş grubunda empati yoksunluğu olmaz, herkes birbirinin halinden anlar, insanlar birbirine Yengeç'in sevecen duygularıyla bağlanır! Çok güzel sever Yengeç, şefkatle sever; öyle ki sevmeyi bilmeyene, sevginin gücünü, yapabileceklerini gösterir! Korur Yengeç, üyesi olduğu grubu ne sıcaktan yakar ne soğuktan dondurur, herkesin tek tek halini hatırını sorar, elinin erdiği ölçüde yardımda bulunur! Sahiplenmek ve ait olmak isteyen Yengeç için arkadaş grubu olmazsa olmazdır!

Aslan
Yönetici gezegeni Güneş'in sıcağını kalbinde, parıltısını gösterişinde, gücünü liderlik ruhunda taşıyan Aslan, istese de istemese de gruba hemen her konuda öncülük eder! Sevildiği ölçüde saygı görür Aslan, sözüne de herkes tarafından itimat edilir. Grubun görünen yüzü, başkalarına karşı sahip olduğu gücü Aslan'dır! Sıcak kanlı, samimi ve yüce gönüllüdür Aslan! Kimsenin ihtiyacını görmezden gelip, kendi derdine düşmez. Hep birlikte büyümek ister, yalnızca kendini düşünmez!

Başak
Grubun en çalışkanıdır Başak! Herkesin eksiğini, eğrisini, işlerdeki aksaklığı, sistemdeki bozukluğu tespit eder, en basit çözümü organize eder ve yolunda olmayan ne varsa tüm sorumluluğu üstlenip halleder! Biraz fazla dedikodu malzemesi olur! Başak'ın tespit ettiği kusuru kabul etmekte zorlanan insanlar, özgüvenlerini tazelemek için birbirlerine dert yanabilirler! Grubun görünmez kahramanıdır Başak, ben yaptım deyip kendini alkışlatmaz, sahnelere çıkıp övgü beklemez! Herkes dağıtır o toplar, herkesin işini kolaylaştırır!
 
Konu Sahibi
anqeL

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Terazi
Terazi'nin üyesi olduğu arkadaş grubunda hır gür çıkmaz, sesler belli bir desibelin üstüne tırmanmaz! Terazi tüm ilişkileri dengeler, küsleri tatlı diliyle barışmaya davet eder. Estetik algısı maksimumda seyreden, dengeli bir yaşam için elinden gelen gayreti gösteren Terazi, girdiği her ortamı güzelleştirir, dokunduğu çevreye vizyon katar ve şıklık getirir! Sosyal ortamların aranan kanı, arkadaşlarının neşe kaynağı Terazi'nin yokluğu, grubun içinde derhal fark edilir!

Akrep
Grubun en gizli bilgileri Akrep'in kilit altına alıp korumasını üstlendiği pandoranın kutusunda saklıdır. Herkesin gelmişini geçmişini, hangi yollardan ne vakit geçtiğini bilen Akrep, grubun güven hattını oluşturur. Sahiplenicidir Akrep, sevdiğinin sonuna dek arkasında durur, dayanıklılığıyla tüm insanlığa dudak ısırtır. Herkesin Akrep gibi bir dostu olsa duaları, onun bulunduğu arkadaş grubunda gerçek olur. Sır küpüdür Akrep, herkes ayrı ayrı en derin bilgilerini paylaşır onunla ve yine herkes en güçlü dostu olarak onu seçer!

Yay
Grubun yaşam enerjisi, güldürü fıçısı, özgür ruhudur Yay. O olmasa herkes sıkıntıdan ölür, yaşam heyecanını yanında götürür! İyimserdir Yay, her ağızdan türlü ses çıkıp kaos yaratsa bir tek Yay kapılmaz telaşa! En sıkıntılı günlerin aydınlığı, maceranın göbek adıdır Yay! Sahip olduğu ateş enerjisiyle ekibin en gözü karası, gazla çalışan deli fişeğidir. Bir de hikâye anlatıcısıdır. Abartarak anlattığı hikayeleriyle ortamı şenlendirir, kahkahalarla güldürür. Yay bulunduğu gruba tereddütsüz mutluluk getirir.

Oğlak
Grubun danışma hattı, acil çağrısı, bilir kişisidir Oğlak! Onun disiplini, tıkırında gitmesini sağladığı sistemi olmasa grup dağılır gider, her kafadan bir ses çıkınca kalabalığın ömrü sona erer! Toparlayıcı öğütler verir Oğlak! Çocuğunu disiplin kazanması için spora yazdıranlar, dansa gönderenler, muhakkak bir enstrüman çalıp müzikle uğraşmasını isteyenler, Oğlak bir arkadaş takın koluna, bunların hepsini halleder! Oğlak grubu bir güzel hizaya sokar, türlü alanlarda başarılar elde etmek için motive eder!

Kova
Grubun en marjinali, toplumun farkındalık elçisidir Kova! Yaşamda var olan tüm toplumsal çarpıklıkları, eşitsizliği, adaletsizliği, dezavantajlı grupları dert edinir kendine ve çevresindekileri bilgilendirmek ve arkadaşlarının sağduyularını geliştirmek için uğraşır. Kova yenilikçidir, grubun vizyonunu genişletir. Gelenekçilerin, zekâ küplerinin, iş bitiricilerin çözümsüz kaldığı noktada devreye Kova girer, kimselerin aklına gelmeyen bir yan yol bulur ve herkesi içinde bulundukları çıkmazdan kurtarır! Herkesin aynı pencereye yığıldığı anda Kova kendine farklı bir seyir penceresi, alternatif bir bakış açısı bulur. Her gruba en az bir Kova gerekir!

Balık
Önce hayal edildi, sonra somutlaştı sahip olduğumuz her şey! İnsan ancak zihninde canlandırabildiği ölçüde yaratabildi. Balık tam da bu yaratma gücünün kaynağı olarak konumlanır grupta. Balık hayal eder, herkes el ele verir, insanlar bir araya gelir ve hayaller hep birlikte gerçekleşir. Balık bunun için gerekli sınırsız düşünme kabiliyetine, uçsuz bucaksız bir özgürlüğe sahiptir! Ve mutlak aşıktır! Yaşamı sever, evreni sever, insanı, hayvanı, var olan her şeyi salt bir aşkla sever! Üyesi olduğu grup elbette Balık eliyle sevginin en yücesini ve merhametin en safını tanır! Bundan büyük kazanım mı var? Balık grubun yüce aşkı, sonsuz merhametidir
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst