Ağızda Pamukçuk Neden Olur?

anqeL

Paylaşımcı Üye
Katılım
28 Eyl 2023
Mesajlar
1,087
Tepki
86
Ağızda pamukçuk neden olur?
Ağızda pamukçuk nedenleri ağızda pamukçuk sebepleri bebeklerde ağızda pamukçuk neden olur ağızda pamukçuk olmasının nedenleri pamukçuk neden olur birçok bebekte görülen bu sorunun nedenlerini buyurun hep beraber öğrenelim. Bebeklerin ağız içinde beyaz tabaka halinde görülen pamukçuk genellikle yeni doğanların ilk günlerini zorlaştırmaktadır.
Ağızda pamukçuk neden olur?
Bebeklerin ağzında pamukçuk olmasının nedeni candida albikas isimli bir mantardır. Bu mantar bebeklerin ağzına yerleşerek enfeksiyon oluşmasına yol açar. Ekseri ağızda pamukçuk yeni doğan bir bebeğin 7. ve 10. günlerinde görülür.
Beyaz lezyonlarla karakterize bir enfeksiyon olan ağızda pamukçuk genellikle erken doğan prematüre bebeklerde sıkça rastlanan bir sorundur.
Bebeklerin vücut direnci düşük ise ağızda pamukçuk ortaya çıkma riski daha yüksektir. Söz konusu mantarın kana karışma riski bulunur. Aynı zamanda ağır akciğer enfeksiyonları ya da başka daha ağır enfeksiyonlara sebep olabilir. Mutlaka tedavisi için uzmana başvurulmalıdır.
Bir önceki Diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda diş eti çekilmesi nasıl geçer diş eti çekilmesi tedavi yöntemleri ve diş eti çekilmesi tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ağızda pamukçuk neden olur ağızda pamukçuk nedenleri pamukçuk neden olur pamukçuktan korunma yolları bebeklerde pamukçuk neden olur.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst